Binary Helix
O nas
Firma Binary Helix S.A. to spółka zajmująca się projektowaniem i wytwarzaniem produktów wysoko technologicznych.
O spółce
Jesteśmy producentem urządzeń służących do lokalizacji pojazdów, osób i towarów. Proponujemy doskonałe w jakości, tanie i kompleksowe systemy zarządzania flotą, a także systemy monitorowania osób. Nasze produkty są najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie lokalizacji satelitarnej. Ich wyjątkowe cechy, niedostępne w konkurencyjnych urządzeniach, jak również trwałe obudowy o charakterystycznym designie, to nasz wyróżnik na rynku. Nasze urządzenia posiadają czytelne wyświetlacze, informujące o stanie urządzeń. Wykonujemy również dedykowane systemy na zlecenie naszych klientów.
Ogromne możliwości, prostota obsługi, jak również niezawodność działania, to główne cechy naszych urządzeń. Najwyższa jakość naszych produktów jest zapewniona trzyletnią gwarancją typu door – to – door.Nasze urzadzenia posiadają dedykowane oprogramowanie, pozwalające na indywidualną obsługę. Nasz 24 godzinny serwis czuwa nad stanem naszych systemów, i w dowolnej chwili może służyć pomocą przy konfigurowaniu, programowaniu czy też monitoringu urządzeń.
– punkt dostępowy do internetu, HelpPoint, informacja, zgłoszenia 112
Historia
2008
Początki działalności Spółki sięgają drugiej połowy 2008 r., kiedy to została zawiązana spółka Ematic sp. z o.o. (wcześniejsza nazwa poprzednika prawnego Emitenta).
Jednym z dwóch założycieli był Pan Sławomir Huczała, inicjator i pomysłodawca całego przedsięwzięcia, będący obecnie Prezesem Zarządu i akcjonariuszem Emitenta.
Pomysłodawca, oprócz ogromnej wiedzy i doświadczenia, do Spółki wniósł w postaci aportu koncepcje produktów oraz częściowo zrealizowane prace przygotowawcze. Już na samym początku działalności, w przedsięwzięcie kapitałowo zaangażował się SATUS Venture spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa Fundusz Kapitału Zalążkowego SKA (dalej „Satus”, „Satus Venture”).
Wkład finansowy funduszu zapewnił środki na podstawową działalność gospodarczą Spółki, w tym w szczególności na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych nad projektami oraz budową prototypów urządzeń. Wraz z wejściem nowego wspólnika zmieniono firmę spółki na Binary Helix sp. z o.o., będącą poprzednikiem prawnym Emitenta.
2009
Na początku 2009 r. Zarząd poprzednika prawnego Emitenta dokonał zawiązania trzech spółek zależnych, celem dywersyfikacji prowadzonej działalności, a w przyszłości budowy grupy kapitałowej.
Spółki Mechatronix sp. z o.o. oraz Assari sp. z o.o. zostały utworzone z przeznaczeniem na dalszą realizację wybranych projektów, a w Hikarido sp. z o.o. na prowadzenie działalności produkcyjnej gotowych urządzeń.
Należy zaznaczyć, iż w omawianym okresie Spółka zakończyła główne prace rozwojowe większości projektów, w tym m.in. nad wyświetlaczem widmowym Rotoscreen, wyświetlaczem rotacyjnym Rotoss, Rollscreen, Sky Guardian, Sky Track oraz Media Communicator Basic.
Ponadto, przeprowadzono testy tych urządzeń i wyprodukowano pierwsze partie wczesno-produkcyjne. W 2009 r. Spółka pozyskała także strategicznego zewnętrznego partnera, który rozpoczął prace nad organizacją zewnętrznej struktury sprzedaży, celem masowej dystrybucji wyświetlacza widmowego Rotoscreen.
Pierwsze przychody ze sprzedaży produktów są potwierdzeniem rosnącego zainteresowania urządzeniami Spółki, obrazując jednocześnie możliwy potencjał sprzedaży innowacyjnych produktów.
2010
W I kwartale 2010 r. poprzednik prawny Emitenta przeprowadził pierwszą dużą sprzedaż do zewnętrznego podmiotu wyświetlaczy widmowych Rotoscreen.
Celem poszukiwania optymalnych źródeł produkcji oraz zwiększenia efektywności prowadzonego biznesu, dokonano modyfikacji profilu działalności Binary Helix sp. z o.o. poprzez sprzedaż wszystkich udziałów w Hikarido sp. z o.o.
Jednocześnie Spółka nabyła prawo do wykorzystywania technologii reduktorów zużycia energii elektrycznej w obwodach oświetleniowych, które na dzień sporządzenia Dokumentu Informacyjnego są jednymi z kluczowych urządzeń w ofercie. Emitent dokonał także sprzedaży licencji na trzy opracowane technologie.
Należy także zaznaczyć, iż rok 2010 był pierwszym rokiem obrotowym, który zakończył się dodatnim wynikiem finansowym. Osiągnięty w 2010 r. zysk netto przeznaczono na pokrycie strat z lat ubiegłych.
2011
Od początku 2011 r. Zarząd Emitenta podejmował działania dynamizujące rozwój Binary Helix S.A., w szczególności w zakresie pozyskania finansowania na dalsze prowadzenie działalności oraz zmian organizacyjnych celem debiutu Spółki na rynku NewConnect.
W tym kontekście należy wspomnieć, iż w marcu 2011 r. do Emitenta dołączył nowy wspólnik, spółka prawa cypryjskiego Ayawa Investments Limited. W tym samym czasie dokonano konwersji pożyczki od Satus Venture na udziały w podwyższonym kapitale zakładowym.
Z uwagi na dalsze potrzeby kapitałowe w okresie 9 maja – 12 lipca 2011 r. zawarto umowy inwestycyjne z nowymi inwestorami, którzy zasilili Spółkę środkami finansowymi, umożliwiając tym samym zwiększenie jej dynamiki rozwoju. Ponadto, w sierpniu 2011 r. nastąpiła rejestracja przekształcenia Binary Helix sp. z o.o. w Binary Helix S.A.
We wrześniu 2011 r. Emitent zawarł dwie istotne umowy na sprzedaż urządzeń oraz praw do ich wytwarzania, potwierdzając gotowość do masowej dystrybucji głównych produktów Spółki. Ponadto w ramach dwóch rund finansowania Spółka pozyskała ok. 1,1 mln zł. Debiut Binary Helix S.A. na rynku NewConnect miał miejsce w dniu 15 listopada 2011 r.
2012
– zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności Spółki za rok obrotowy 2011,
– zatwierdzenia sprawozdania finansowego Spółki za rok obrotowy 2011,
– podziału zysku netto za rok obrotowy 2011,
– udzielenia Członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania obowiązków za rok obrotowy 2011,
– udzielenia członkom Rady Nadzorczej Spółki absolutorium z wykonania obowiązków za rok obrotowy 2011.
2013
W dniu 12.03.2013 r. zawarto umową z firmą Expo -Service sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zawarta umowa określa warunki współpracy w zakresie podejmowanych wspólnie przez obie strony działań mających na celu sprzedaż, montaż i obsługę serwisową 24 różnych typów reduktorów zużycia energii elektrycznej w obwodach oświetleniowych oraz 9 typów urządzeń do kompensacji mocy biernej.
W dniu 29.03.2013 r. została wypowiedziana przez POL-TV Multimedia sp. z o.o. umowa na dystrybucję reduktorów zużycia energii elektrycznej zawartej w dniu 2 lutego 2012 r.
Głównym celem projektu jest stworzenie mechanizmu do wczesnego ostrzegania przed zagrożeniami wynikającymi ze zdarzeń sejsmicznych takich jak tąpnięcia, zawały czy wypiętrzenie górotworu. Wdrożenie systemu w znaczny sposób podniesie bezpieczeństwo pracy zarówno w podziemiu kopalni jak również przy zaporach wodnych. Projekt jest unikatowym rozwiązaniem na skalę światową.
Zgodnie z treścią zawartej umowy Binary Helix S.A. wraz z Zamawiającym wspólnie będą prowadzić prace badawczo-rozwojowe celem opracowania nowych produktów i technologii oraz wdrożenia ich w skali pilotażowej i przemysłowej.
Przedmiotem współpracy z Politechniką będą projekty Binary Helix S.A. z zakresu oszczędności i produkcji energii elektrycznej a także inne technologie energooszczędne.
– zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności Spółki za rok obrotowy 2012,
– zatwierdzenia sprawozdania finansowego Spółki za rok obrotowy 2012,
– pokrycia straty netto za rok obrotowy 2012,
– udzielenia Prezesowi Zarządu Spółki absolutorium z wykonania obowiązków za rok obrotowy 2012,
– udzielenia członkom Rady Nadzorczej Spółki absolutorium z wykonania obowiązków za rok obrotowy 2012.
2014
W dniu 09.05.2014 r. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, które podjęło uchwały w sprawie powołania Członków Rady Nadzorczej.
Od dnia 09.05.2014 r w Rada Nadzorcza pracuje w składzie:
Jacek Magdziarz – Przewodniczący Rady Nadzorczej
Aneta Bownik – Członek Rady Nadzorczej
Jerzy Lange – Członek Rady Nadzorczej
Waldemar Zagajewski – Członek Rady Nadzorczej
Stefan Michalik – Lipka – Członek Rady Nadzorczej
W dniu 10.07.2014 r. Rada Nadzorcza powołała Pana Sławomira Huczałę na Prezesa Zarządu nowej II kadencji.
– zatwierdzenie sprawozdania Zarządu z działalności Spółki za rok obrotowy 2013
– zatwierdzenie sprawozdania Rady Nadzorczej z działalności Spółki za rok obrotowy 2013
– zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2013
– w sprawie pokrycia straty za rok obrotowy 2013
– udzielenia Prezesowi Zarządu absolutorium za wykonywanie obowiązków za rok obrotowy 2013
– udzielenia członkom Rady Nadzorczej absolutorium za wykonywanie obowiązków za rok obrotowy 2013
– powołania członków Rady Nadzorczej na nową kadencję, w skład której wchodzą:
Pan Jacek Magdziarz – Przewodniczący Rady Nadzorczej
Pan Jerzy Lange – Członek Rady Nadzorczej
Pan Waldemar Zagajewski – Członek Rady Nadzorczej
Pan Stefan Michalik-Lipka – Członek Rady Nadzorczej
Pan Bogusław Kędzierski – Członek Rady Nadzorczej
dalszego istnienia spółki w odniesieniu do art.397 KSH
W warszawskim hotelu GROMADA w dniu 29 listopada 2014 r. odbyła się WIELKA GALA „25 lat Wolności dla Polskiej Przedsiębiorczości”, podczas której przedstawiono Laureatów VIII edycji konkursu „Orły Polskiego Budownictwa”, VIII edycji konkursu „Perły Medycyny” oraz Plebiscytu Orły Polskiej Przedsiębiorczości i Orły Polskiego Samorządu.
Binary Helix S.A. przyznano II Nagrodę w Plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości w kategorii: innowacyjność, nowoczesne technologie. Dzięki tej prestiżowej nagrodzie wzrosło zainteresowanie produktami Spółki oraz pojawiły się artykuły w prasie branżowej.
W okresie objętym raportem odbywały się również liczne spotkania z udziałem Zarządu Spółki dotyczące dystrybucji reduktorów mocy do oszczędzania energii elektrycznej. Uzyskane certyfikaty PolSEFF dla urządzeń Emitenta pozwala oferować Klientom wraz z urządzeniami również różne opcje finansowania inwestycji oraz dodatkowo bezzwrotne dotacje wg kryteriów UE. W ramach członkostwa spółki w KIGEiT – Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, odbyły się również spotkania robocze z udziałem Zarządu i przedstawicieli Spółki
2015
– zatwierdzenie sprawozdania Zarządu z działalności Spółki za rok obrotowy 2014
– zatwierdzenie sprawozdania Rady Nadzorczej z działalności Spółki za rok obrotowy 2014
– zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2014
– w sprawie podziału zysku za rok obrotowy 2014
– udzielenia Prezesowi Zarządu absolutorium za wykonywanie obowiązków za rok obrotowy 2014
– udzielenia członkom Rady Nadzorczej absolutorium za wykonywanie obowiązków za rok obrotowy 2014
– dalszego istnienia spółki w odniesieniu do art.397 KSH
Wobec braku obecności akcjonariuszy reprezentujących co najmniej jedną trzecią kapitału zakładowego, zgodnie z zapisami art. 431 § 3a ksh Walne Zgromadzenie odstąpiło od głosowania nad uchwałami w przedmiocie wyłączenia prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz podwyższenia kapitału zakładowego Spółki poprzez emisję Akcji serii E w drodze subskrypcji prywatnej oraz wprowadzenia akcji serii E do obrotu w alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. pod nazwą NewConnect oraz zmiany statutu Spółki
W wyniku zawartej umowy Prezes Zarządu posiada 1.732.469 akcji Spółki, co stanowi 51,31% w kapitale zakładowym oraz 1.732.469 głosów na walnym zgromadzeniu Spółki, co stanowi 51,31% w ogólnej liczbie głosów.
Dokonana transakcja umożliwia podjęcie kolejnych działań zmierzających do restrukturyzacji zadłużenia Spółki, przeprowadzenia konwersji zadłużenia na akcje oraz realizację nowych projektów inwestycyjnych i sprzedażowych.
– zmiany statutu polegającej na upoważnieniu Zarządu do podjęcia uchwały dotyczącej zmiany kapitału docelowego,
– zmiany statutu Spółki,
– wyrażenie zgody na dematerializacje i wprowadzenie do ASO akcji serii A
– wprowadzenia akcji serii A do obrotu w alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. pod nazwą NewConnect oraz zmiany statutu Spółki,
– wyłączenia prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy,
– podwyższenia kapitału zakładowego Spółki poprzez emisję Akcji serii E w drodze subskrypcji prywatnej, zgoda na dematerializację oraz wprowadzenie akcji serii E do obrotu w alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. pod nazwą NewConnect oraz zmiany statutu Spółki,
– odwołanie Członków Rady Nadzorczej: Pana Jerzego Lange i Pana Stefana Michalik-Lipka,
– powołanie Członków Rady Nadzorczej: Pana Ryszarda Targiel i Panią Marzenę Lora,
– uchwalenie regulaminu obrad Walnego Zgromadzenia,
– zatwierdzenie zmian w regulaminie Rady Nadzorczej
Był to kolejny ważny krok do przeprowadzenia restrukturyzacji zadłużeń Spółki, konwersji części zadłużeń oraz istotnej zmiany w struktury zobowiązań Emitenta.
2016
W ramach przeprowadzonej subskrypcji prywatnej objętych zostało 1.797.171 (słownie: jeden milion siedemset dziewięćdziesiąt siedem tysięcy sto siedemdziesiąt jeden) akcji zwykłych na okaziciela serii E o wartości nominalnej 0,10 zł (słownie: dziesięć groszy) każda.
Akcje serii E były obejmowane po cenie emisyjnej równej 1,00 zł (słownie: jeden złoty i zero groszy) za jedną akcję. Akcje serii E zostały w całości opłacone gotówką.
Na akcje serii E zapis złożyło 12 podmiotów. Akcje serii E zostały przydzielone 12 podmiotom. (RB EBI 7/2016)
– zatwierdzenie sprawozdania Zarządu z działalności Spółki za rok obrotowy 2015
– zatwierdzenie sprawozdania Rady Nadzorczej z działalności Spółki za rok obrotowy 2015
– zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2015
– w sprawie pokrycia straty za rok obrotowy 2015
– udzielenia Prezesowi Zarządu absolutorium za wykonywanie obowiązków za rok obrotowy 2015
– udzielenia członkom Rady Nadzorczej absolutorium za wykonywanie obowiązków za rok obrotowy 2015
– odwołanie Członka Rady Nadzorczej i powołanie w jego miejsce nowego Członka
dalszego istnienia spółki w odniesieniu do art.397 KSH
Nowy adres Emitenta: ul. Kalwaryjska 69/9 30-504 Kraków.
Kapitał zakładowy Spółki Binary Helix S.A. został podwyższony z kwoty 337.632,10 zł (słownie: trzysta trzydzieści siedem tysięcy sześćset trzydzieści dwa złote i dziesięć groszy) do kwoty 517 349,20 zł (słownie: pięćset siedemnaście tysięcy trzysta czterdzieści dziewięć złotych i dwadzieścia groszy).
W wyniku powyższego kapitał zakładowy Spółki składa się z 5.173.492 (słownie: pięć milionów sto siedemdziesiąt trzy tysiące czterysta dziewięćdziesiąt dwa) akcji, o wartości nominalnej 0,10 zł (słownie: dziesięć groszy) każda, w tym:
a) 660.000 (słownie: sześćset sześćdziesiąt tysięcy) akcji zwykłych na okaziciela serii A,
b) 2.393.000 (słownie: dwa miliony trzysta dziewięćdziesiąt trzy tysiące) akcji zwykłych na okaziciela serii B,
c) 276.175 (słownie: dwieście siedemdziesiąt sześć tysięcy sto siedemdziesiąt pięć) akcji zwykłych na okaziciela serii C,
d) 47.146 (słownie: czterdzieści siedem tysięcy sto czterdzieści sześć) akcji zwykłych na okaziciela serii D,
e) 1.797.171 (słownie: jeden milion siedemset dziewięćdziesiąt siedem tysięcy sto siedemdziesiąt jeden) akcji zwykłych na okaziciela serii E.
Ponadto Sąd Rejestrowy dokonał rejestracji zmian w Statucie Spółki.
W dniu 16.11.2016 r. Spółka podpisała umowę w przedmiocie świadczenia usług Autoryzowanego Doradcy z KONKOWSKI I WSPÓLNICY Sp. k. (Kancelarią Radców Prawnych) z siedzibą w Kielcach.
Przedmiotem umowy jest wykonywanie obowiązków przez Autoryzowanego Doradcę, które zostały określone w §18 ust. 2 pkt. 1) i pkt 2) Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu, w brzmieniu przyjętym Uchwałą Nr 147/2007 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych z dnia 1 marca 2007 r., z późniejszymi zmianami.
Zarząd znacznie zredukował koszty bieżącego funkcjonowania spółki i realizował rygorystyczną politykę kosztową.
Zmiana struktury zobowiązań jest oczekiwana przez Inwestora i warunkuje jego wejście w inwestycję. Nastąpiła już częściowa redukcja i spłata zobowiązań, co pomimo braku sprzedaży znalazło swoje odzwierciedlenie w wyniku finansowym.
Zarząd przygotował i złożył dokumenty do GPW i KDPW dot. rejestracji akcji serii E i podjął działania celem dopuszczenia akcji do obrotu.
2017
W 2017 r. Emitent nie prowadził działalności operacyjnej. Było to spowodowane bezpośrednio brakiem kapitału obrotowego.
W dniu 31.05.2017 r. Rada Nadzorcza Emitenta podjęła uchwałę o wyborze Pana Sławomira Huczała na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki na trzecią kadencję.
– zatwierdzenie sprawozdania Zarządu z działalności Spółki za rok obrotowy 2016
– zatwierdzenie sprawozdania Rady Nadzorczej z działalności Spółki za rok obrotowy 2016
– zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2016
– w sprawie podziału zysku za rok obrotowy 2016
– udzielenia Prezesowi Zarządu absolutorium za wykonywanie obowiązków za rok obrotowy 2016
– udzielenia członkom Rady Nadzorczej absolutorium za wykonywanie obowiązków za rok obrotowy 2016
– w sprawie powołania Członków Rady Nadzorczej na nową kadencję
dalszego istnienia spółki w odniesieniu do art.397 KSH
2018
– zatwierdzenie sprawozdania Zarządu z działalności Spółki za rok obrotowy 2017
– zatwierdzenie sprawozdania Rady Nadzorczej z działalności Spółki za rok obrotowy 2017
– zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2017
– w sprawie pokrycia straty za rok obrotowy 2017
– udzielenia Prezesowi Zarządu absolutorium za wykonywanie obowiązków za rok obrotowy 2017
– udzielenia członkom Rady Nadzorczej absolutorium za wykonywanie obowiązków za rok obrotowy 2017
dalszego istnienia spółki w odniesieniu do art.397 KSH
2019
– zatwierdzenie sprawozdania Zarządu z działalności Spółki za rok obrotowy 2018
– zatwierdzenie sprawozdania Rady Nadzorczej z działalności Spółki za rok obrotowy 2018
– zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2018
– w sprawie pokrycia straty za rok obrotowy 2018
– udzielenia Prezesowi Zarządu absolutorium za wykonywanie obowiązków za rok obrotowy 2018
– udzielenia członkom Rady Nadzorczej absolutorium za wykonywanie obowiązków za rok obrotowy 2018
dalszego istnienia spółki w odniesieniu do art.397 KSH
W 2019 r Emitent nie prowadził działalności operacyjnej. Było to spowodowane bezpośrednio brakiem kapitału obrotowego na jej prowadzenie oraz przede wszystkim z powodu trwającej i niezakończonej restrukturyzacji.
Niezależnie od spraw restrukturyzacji równolegle prowadzone są prace nad przygotowaniem do produkcji najnowszej generacji reduktora mocy do oszczędzania energii elektrycznej oraz nad opracowaniem odpowiedniej strategii marketingowej. Były prowadzone rozmowy i ustalenia z Inwestorem dotyczące wznowienia działalności operacyjnej spółki i kształtu planu finansowego, który będzie realizowany w oparciu o technologie Emitenta.
2020
Zarząd kontynuował dodatkowe czynności związane z wprowadzeniem akcji serii E do obrotu, które w procesie restrukturyzacji nie były wcześniej planowane a okazały się niezbędne do jej zakończenia. Spółka podpisała już odpowiednie porozumienia z kilkunastoma podmiotami, pozostały jeszcze dwa. Brak podpisanych porozumień z wszystkimi akcjonariuszami obejmujący akcje emisji serii E może dać podstawę dla GPW do niedopuszczenia do obrotu akcji.
Niezależnie od spraw restrukturyzacji równolegle prowadzone były prace nad przygotowaniem do produkcji najnowszej generacji reduktora mocy do oszczędzania energii elektrycznej oraz nad opracowaniem odpowiedniej strategii marketingowej. W 2020 roku były kontynuowane rozmowy i ustalenia z Inwestorem dotyczące wznowienia działalności operacyjnej spółki i kształtu planu finansowego, który będzie realizowany w oparciu o technologie Spółki. Równolegle przygotowywaliśmy się logistycznie do wznowienia działalności po zakończeniu restrukturyzacji, aby uzyskać gotowość do wejścia na rynek i kooperacji, gdy zostaną zakończone czynności naprawcze.
Przeprowadzono szereg rozmów, które doprowadziły m.in. do rozszerzenia składu Zarządu oraz uzupełnieniem zasobów ludzkich, co umożliwi Emitentowi realizację planów. Finalizowane są rozmowy z Partnerem branżowym, który podejmie się produkcji urządzeń i swoim potencjałem będzie znaczącym wsparciem przy rewitalizacji produkcji i w działaniach sprzedażowych.
W dniu 29 czerwca 2020 roku odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki. Oprócz uchwał zwyczajowych, związanych z zatwierdzeniem sprawozdań za rok ubiegły, Walne Zgromadzenie dokonało zmian w składzie Rady Nadzorczej oraz w Zarządzie. W skład Członków Rady Nadzorczej Emitenta został powołany Pan Maciej Gdula, w skład Zarządu został powołany Pan Adam Rorbek – Wiceprezes ds. handlowych oraz Pan Ryszard Królikowski – Wiceprezes ds. finansowych.
2021
Zostały opracowane nowe linie ulepszonych produktów – SaveBox, SaveBox PLUS oraz SaveBox SMART oraz zupełnie nowe rozwiązania i technologie takie jak System NeuronLink.
W dniu 05.03.2021 r. została zawarta strategiczna umowa z firmą Spartaqs. Dzięki temu Spółka pozyskała możliwość przeprowadzenia licznych testów swoich produktów z wykorzystaniem serwerów i potencjału programistycznego Spartaqs. Gruntowne testy implementacji technologii NeuronLink w różnych systemach i platformach elektronicznych potwierdziły gotowość technologii do jej stosowania na szeroką skalę w rożnych gałęziach przemysłu.
Zarząd Spółki wiąże duże nadzieje dla dalszej działalności Spółki i generowanych przychodów w kolejnych okresach wraz z wdrożeniem Systemu NeuronLink w obszarze industrialnym. Do oferty Spółki zostały dołączone również nowe produkty – dronoidy inspekcyjne do monitorowania instalacji fotowoltaicznych oraz farm wiatrowych.
Spółka zawarła w dniu 22.02.2021 r. umowę dystrybucji z Partnerem z Republiki Czeskiej, który należał już wcześniej do sieci dystrybucji Binary Helix S.A. i był jednym z najskuteczniejszych sprzedawców. Umowa obejmuje dystrybucję produktów Spółki na terytorium Republiki Czeskiej, Węgier i Słowacji w tym m.in. reduktorów, dronów inspekcyjnych, podzespołów i modułów wykonawczych oraz oprogramowania Systemu NeuronLink.
W dniu 07.04.2021 r. została zawarta umowa współpracy z Politechniką Świętokrzyską z siedzibą w Kielcach. Zawarta umowa dotyczy najnowszych opracowanych przez Spółkę reduktorów mocy SaveBox (v.5), które łączą w jednym urządzeniu funkcjonalność reduktora mocy oraz kompensatora mocy biernej. Najnowsza wersja może być z powodzeniem stosowana na obwodach mieszanych w firmach oraz na obwodach z oświetleniem LED.
Współpraca z Uczelnią pozwoli na dalsze usprawnienia i rozszerzenia funkcjonalności SaveBox poprzez integrację: – z inteligentnym 3-osiowym sejsmografem celem monitorowania natężenia przejeżdżających pojazdów oraz ruchu miejskiego, – stacją środowiskową, która oprócz informacji meteorologicznych (temperatura, ciśnienie, wilgotność, kierunek i siła wiatru) służy przede wszystkim do monitorowania poziomu szkodliwych dla zdrowia substancji, zanieczyszczeń i smogu, w tym smogu elektromagnetycznego, – oraz modułem komunikacyjnym pozwalającym na integrację SaveBox z elementami infrastruktury Smart City. Węzły lub NOD’y sieci Smart City wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania smart, odgrywają istotną rolę w inteligentnym zarządzaniu bezpieczeństwem, ruchem i monitorowaniem miast.
Zawarta umowa posiada dla Emitenta istotne znaczenie biznesowe, gdyż oprócz współpracy naukowo-badawczej obejmuje również dystrybucję na terenie województwa świętokrzyskiego opracowanych wspólnie z Uczelnią produktów.
Umowa wpisuje się plan budowy sieci dystrybucji produktów Spółki oraz przyczynia się do wzrostu potencjału naukowo-badawczego Emitenta. W 3 kwartale br. nowe produkty, opracowane przy współpracy z Uczelnią zostaną skierowane do dystrybucji. W przyszłości planowane jest sukcesywne rozszerzanie współpracy naukowej i badawczej w odniesieniu do kolejnych produktów i technologii a następnie ich komercjalizacja w regionie świętokrzyskim.
Partnerzy
Kontakt
+48 533 232 575
Siedziba
ul. Zygmunta Krasińskiego 29 / 9
40-019 Katowice, Polska
biuro@binaryhelix.eu
Godziny pracy
Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 16:00
Sobota – Niedziela: Zamknięte